Будинок – це місце, в яке ми хочемо повертатися після важкого робочого дня. Від того, як воно оформлене, залежить наше самопочуття. Також від вибраних кольорів і стилю меблів можна більше дізнатися про внутрішній світ господаря.
Хочеться, щоб кожна деталь в нашій квартирі дарувала тепло і надихала. Для гармонійного вигляду меблів важливо, щоб вони всі були в одному стилі. Але стилів так багато, що голова йде обертом під час їх вибору. Розглянемо варіанти, які роками не втрачають своєї актуальності і завжди в тренді. Це дозволить вам зробити свій вибір.
Коли хочеться чогось особливого


Симетричні форми меблів, стримана палітра і декор – ось, що відрізняє класичний стиль. Він виглядає дорого та привабливо. Основною і невід’ємною частиною класики є масивні меблі з натурального дерева.

Щоб інтер’єр виглядав особливо, можна підібрати меблі, які мають окремі деталі, зроблені в античному стилі. Наприклад, ніжки, які нагадують античні колони, або спинки стільців у формі вази.
А що робити, коли немає коштів на меблі з натурального дерева? Тоді є можливість знати бюджетні варіанти, наприклад, ті, що імітують дерев’яні меблі. Візуально вони виглядають подібно і здатні прикрасити будь-яку кімнату

А що робити, коли немає коштів на меблі з натурального дерева? Тоді є можливість знати бюджетні варіанти, наприклад, ті, що імітують дерев’яні меблі. Візуально вони виглядають подібно і здатні прикрасити будь-яку кімнату.
Просто, але гарно
Попередній стиль не зовсім доречний у маленьких квартирах, які мають низькі стелі. Тому є цікава заміна цього стилю – неокласика, спрощений варіант класики. Ось, які вона має особливості:

елегантні форми;
витончені та прості деталі;
прямі силуети;
гарні тканини та особливі породи дерева;
світлі, пастельні тони;
наявність елементів позолоти в невеликій кількості.
Вишуканість меблів в неокласиці поєднується з практичністю, адже тут відсутні зайві деталі. Для тих, хто любить просту класику - це ідеальний варіант. Є багато видів меблів, які можна підібрати в цьому стилі. Завдяки цьому дім буде виглядати затишно та привабливо.

Для любителів простору і світла
Інколи хочеться, щоб очі і розум просто відпочивали. І тому виник такий стиль інтер’єру, як мінімалізм. Він дарує відчуття простору, великої кількості світла і простоти.
Кімнати і меблі у цьому стилі залишають місце для польоту фантазії, адже вибираються тільки необхідні предмети. Вони відрізняються простотою, не мають зайвих елементів декори, а інколи – зовсім приховані. Для прикладу, шафу-купе роблять у вигляді розсувної стіни, а стіл зроблено у закритому стилі.
Щодо кольорів, то в мінімалізмі використовується два, максимум три кольори. Переважує монотонний базовий відтінок. У цьому стилі не повинно бути яскравих принтів та відтінків.
Домашній затишок
Модерн

Модерн - це протилежність мінімалізму. Його часто використовують у сучасних трендах. Цей варіант підходить для тих, кому вільний простір видається порожнім та бездушним. Модерн поєднує класні і сучасні ідеї. В ньому використовуються мотиви рослин. У меблях відсутня симетрія, гострі кути і прямі лінії. Навпаки, є закруглені переходи і плавні силуети.
Модерн створює спокійний і м’який домашній затишок. В ньому немає класичної суворості. Хоча інтер’єр і виглядає сумбурно, але деталі в ньому добре продумані. Серед меблів переважають дивани та об’ємні крісла, які обтягують щільними тканинами. Колір обирається в теплих тонах: зелений, сірий чи коричневий. Щодо матеріалу для твердих меблів, обирають натуральне дерево або ж його заміну.
Коли практичність понад усе

Для меблів використовуються практичні матеріали, яким не потрібен додатковий догляд. Наприклад, це може бути пластик чи метал. У цьому стилі відсутній декор. В ролі акценту використовують додаткові підсвічування на поверхні.
Не кожен розуміє цей стиль, але його вже багато хто оцінив. Часто в стилі хай-тек будуються доми і використовуються меблі в Японії. Основною його ідеєю є створення дизайну найбільш функціонального та технологічного. Тут кожна деталь має бути корисною.
