В маленькій квартирі може бути мало простору для меблів. Але якщо їх правильно підібрати, то вдасться зробити атмосферу в домі комфортною і функціональною, а простір виглядатиме стильно. Тому розглянемо кілька лайфхаків, які допоможуть найбільш ефективно використовувати площу кожної кімнати маленької квартири.

Загальні принципи вибору меблів для маленької квартири
Щоб зрозуміти, як правильно використовувати простір у конкретній кімнаті, необхідно спочатку визначити базові принципи розміщення меблів.
Ось чого варто дотримуватися при організації простору:
Мінімалізм та багатофункціональність - добре, якщо меблі мають відразу декілька функцій. Наприклад, можна придбати стіл, який складається, диван-ліжко чи щось подібне.
Вертикальний простір - корисно користуватися полицями, які вішають на стіни, вбудованими шафами та органайзерами.
Світлі кольори - обирають меблі бежевого, білого або пастельного кольору. Завдяки цьому простір виглядає візуально більшим.
Скляні та дзеркальні поверхні - так як вони мають властивість відбивати світло, то можуть створити ілюзію простору.
Компактні меблі на ніжках - якщо під меблями є відкритий простір, то це буде додавати відчуття легкості.
Вбудовані меблі - за їх допомогою можна раціональніше використовувати площу. Наприклад, можна придбати вбудовані ніші, меблі під замовлення або шафи-купе.
А зараз розглянемо кожну кімнату окремо та дізнаємося про хитрощі розміщення меблів.
Вітальня
Робимо затишок та функціональність

Чудова ідея для вітальні – це диван-трансформер. Завдяки купівлі дивана-ліжка або модульних конструкцій, вдасться змінювати функції меблів залежно від власних потреб. Ідеально, якщо в дивані є ящик, в якому можна зберігати постільну білизну чи інші речі.
Наступна деталь – настінні полиці і органайзери. Не варто купувати громіздких шаф. Їх заміною будуть відкриті полиці або вузькі стелажі. Якщо придбати вбудовану шафу до стелі, то можна буде максимально з користю використати простір. А щоб створити ефект “повітряності” кімнати, обирають підвісні тумби. Виглядають вони дуже стильно.
Практична порада – користуватися скляними та дзеркальними елементами. Що це може бути? Наприклад, скляний журнальний столик чи шафи із дзеркальними фасадами, які будуть візуально розширювати простір. А якщо розмістити дзеркало навпроти вікна, то вдасться створити ефект глибини кімнати.
Невід’ємною частиною вітальні є компактний розкладний стіл. Це особливо необхідно, коли у квартирі мало місця. Розкладний стіл інколи можна прикріпити до стіни, що дуже зручно та заощаджує простір. Також підійдуть меблі, які мають висувні елементи.

Кухня
Як організувати зручність у невеликому просторі
Мало місця займає барна стійка. Можна користуватися нею замість обіднього столу. Її використовують як в ролі робочої зони, так і як місце для прийому їжі.
Важливий момент – використовувати кожен вільний кут. Щоб максимально задіювати простір, купують кутові полиці та шафи. Відмінним рішенням є висувні механізми. За їх допомогою можна дістати речі, навіть, якщо шафа досить глибока.
Користуються ще висувними та складними меблями. Щоб економити місце, купують стіл, який висувається з тумби, або ж складні стільці.
Ще гарна ідея – підвісні системи, в яких зберігають кухонне приладдя. Наприклад, можна користуватися рейлінгами або магнітними панелями, в яких зберігають аксесуари та ножі. А якщо на внутрішніх дверцятах шаф є гачки, то вони теж допоможуть в організації кухонного приладдя.
Ванна кімната
Ось кілька порад для ванної кімнати
Підвісні меблі – користуються підвісними шафами та полицями, в яких зберігають рушники та косметику.
Кутова сантехніка – купують кутові умивальники та використовують душові кабіни, які заощаджують простір.
Використання простору над дверима – встановлюють там полиці для зберігання тих речей, які рідко використовують


Спальня
Організовуємо комфортне місце для відпочинку
Що допоможе зробити маленьку спальню затишною? В першу чергу – це ліжко, яке має місце для зберігання речей. Наприклад, в ньому можуть бути ящики або підйомний механізм. Додатково біля ліжка можуть стояти вбудовані шафи та стелажі. Шафа-купе, яка має дзеркальні двері, не займає багато місця, але є чудовим місцем для зберігання речей. Щоб використати максимально простір на стінах, можна розмістити над ліжком полички.
Який туалетний столик обрати, якщо в кімнаті мало місця? Добре, якщо він складений. Або ж можна користуватися звичайною полицею в ролі косметичного куточка.
Ще важливим моментом є мінімалізм в декорі та текстилі. Не варто купувати багато зайвих деталей. Якщо в кімнаті меблі світлого кольору і їх небагато, то це зробить її просторішою.
Передпокій
Цікаві рішення для зберігання речей
Щоб не займати багато місця і мати простір для зберігання усіх речей, користуються вузькими шафами, які мають розсувні двері. Це може бути шафа-купе або вбудована гардеробна.
Якщо придбати взуттєву тумбу з сидінням, то вона буде виконувати відразу 2 функції: сидіння і зберігання взуття.
Настінні гачки та полиці допоможуть краще користуватися вертикальним простором. На них можна вішати сумки, ключі та інші аксесуари.

Додаткові лайфхаки для маленької квартири
Вибір меблів - це не єдине, що допоможе грамотно користуватися простором. Потрібно ще правильно їх розставити, що квартира була комфортна і простора, навіть якщо вона маленька.
Щоб створити функціональні зони і не втрачати простору кімнати, необхідно її правильно зонувати. Маленька квартира це місце, в якому повинна бути зона для відпочинку, роботи, прийому гостей та інших потреб. Але якщо користуватися традиційними перегородками і стінами, то це буде лише красти цінні квадратні метри. Тому ми вирішили дати вам декілька ідей, які допоможуть у ефективному зонуванні:
Мобільні ширми та перегородки - завдяки декоративній ширмі можна тимчасово розділити простір. Якщо у вас квартира-студія, то така ширма відокремить вітальню від спального місця.

Штори та текстильні перегородки – це варіант стильного та недорого зонування. Наприклад, їх використовують, щоб відділити спальню від гардеробної.
Стелажі та відкриті полиці – добре замінюють масивні стіни. Вони здатні не лише розділити простір, а й надати додаткове місце, щоб зберігати речі.
Різні рівні підлоги або подіуми – це варіант для чіткого розмежування зон, наприклад, якщо потрібно відокремити спальню від вітальні. У подіумі можна сховати висувні ящики, в яких зручно зберігати речі.
Контрастні кольори та матеріали – можна користуватися різними кольорами меблів, щоб візуально розмежувати зони і не використовувати додаткові перегородки.

Меблі на колесах
Обирайте гнучкість та мобільність
Ось декілька прикладів меблів на колесах:
Журнальний столик – легко переміщується і використовується як додаткова робоча зона чи підставка для комп’ютера.
Кухонний острів або стіл – їх використовують в ролі робочої зони, місця для зберігання та обіднього столу одночасно.
Ліжко або диван – завдяки ним вдасться змінювати розташування залежно від ситуації.
Тумби та стелажі – змінюють розташування за необхідності.
Завдяки меблям на колесах можна зробити свою квартиру універсальною. Завдяки ним вдасться швидко змінювати розміщення меблів в просторі, залежно від ваших потреб.
Основною перевагою таких меблів є те, що їх можна адаптувати до поточних потреб. Наприклад, якщо планується вечірка, то можна розташувати меблі залежно від кількості запрошених гостей, а потім знову розставити все по місцям.
Приховані місця для зберігання
Важливим є кожен сантиметр
Якщо квартира маленька, то значення має кожен квадратний сантиметр. А отже необхідно максимально користуватися прихованими зонами для зберігання. Ось кілька ідей, які вам допоможуть:
Ніші у стінах - такі вбудовані елементи використовують в ролі полиць для книг або інших декоративних елементів.
Ліжко з місцем для зберігання - в ньому можна сховати валізи, сезонний одяг і постільну білизну.
Секретні шафи у сходах - підходить для квартир з двома поверхами або подіумом.
Завдяки системам зберігання можна підтримувати порядок і звільняти простір від зайвих предметів. Це допоможе створити приємну атмосферу в маленькій кімнаті.

Світло та освітлення
Як зробити візуальне розширення простору
Від освітлення дуже залежить візуальне сприйняття квартири. Добре було б користуватися меблями з багаторівневим освітленням. Тоді можна зробити приміщення більш затишним та відкритим.
Тому користуються меблями зі світлими або віддзеркалюючими поверхнями. Завдяки такій поверхні, світло буде відбиватися і створюватиметься відчуття простору та легкості. Не будуть поглинати світло світлі дерев’яні текстури, білий або пастельні відтінки.
Щоб створити ефект віддзеркалення і додати ефект простору, купують меблі з глянцевою поверхнею, наприклад, лаковане дерево, скло чи метал.
Для додання легкості створення ілюзії глибини, використовують дзеркальні меблі, наприклад, шафи з дверцятами зі скла або полицями. Дзеркальна шафа-купе в маленькій кімнаті візуально подвоює простір, особливо якщо її поставити напроти вікна або джерела світла.
Багато сучасних меблів мають LED-освітлення, яке позитивно впливає на відчуття простору. Наприклад, можна придбати ліжко, яке має підсвітку в нижній частині. Або ж шафи та полиці, в які вбудовано світлодіодні лампи. Вони додадуть глибини і підкреслять дизайн інтер’єру.
Якщо у передпокої або спальні поставити меблі з освітленими дзеркалами, то приміщення буде виглядати більш просторим. Наприклад, можна додати підсвітку під кухонні шафи або вбудоване LED-освітлення у книжкові полиці, тоді кімната виглядатиме глибшою та просторішою.
Завдяки грамотному зонуванню, використанню мобільних меблів, прихованих систем зберігання та правильному освітленню, можна зробити навіть маленьку кімнату зручною, стильною і функціональною. Головним правилом є – не перевантажувати простір і користуватися розумними рішеннями, що допомагають адаптувати житло під ваші потреби.
Насправді мати маленьку квартиру – це не вирок. Завдяки цьому можна проявити свою креативність. Якщо правильно організувати простір, користуватися багатофункціональними меблями, то вдасться створити затишне житло. Сподіваємося, що наші лайфхаки допоможуть вам у досягненні ваших цілей!