Як вибрати модульні меблі для кожної кімнати

Що таке модульні меблі? Чим вони відрізняються від звичайних? Такі меблі мають декілька окремих елементів, які називаються модулі. Так як вони окремі, то їх вдається комбінувати і розташовувати в тій частині кімнати, в якій вам подобається. Це ідеальний і практичний варіант для маленької квартири, адже є можливість використання всього доступного простору. 

Модульні меблі можна переставляти і змінювати їх конфігурацію. Завдяки цьому їх легко адаптувати під різні потреби, а також розміри кімнати. В результаті ви будете мати зручну зону для зберігання речей, роботи й відпочинку. При цьому меблі не займають зайвого простору. Давайте детальніше розглянемо, що допоможе зробити правильний вибір модульних конструкцій саме для вашої квартири чи дому.

Чому саме модульні меблі: суттєві переваги

Основною перевагою модульного гарнітура є те, що ви можете в будь-який час робити бажану перестановку. І тому, якщо інтер’єр приївся, його легко буде оживити. Такі меблі подібні до конструктора, з якого складаються різні комбінації. І ці комбінації будуть залежати від ваших потреб і смаку. А якщо потреби змінюються, то й комбінацію можна просто змінити.

Також модульні гарнітури мають такі плюси:

  • Економлять простір. Меблі складаються з елементів, які мають невеликий розмір. Це може бути шафа, комод, тумба, стіл і т.д. Є можливість компакто їх поставити вздовж стіни, наприклад, щільно притиснути один до одного. Або ж розставити по кожному куточку. Так ви зможете максимально використати всю площу кімнати. 
  • Легкі у перевезенні. Набагато простіше перевезти окремі модулі і встановити їх, ніж транспортувати цілий меблевий комплект. 
  • Можна додавати нові елементи. Щоб обстановка у кімнаті була функціональною і відповідала вашим потребам, то є можливість купити нові модулі. 
  • Відповідають дизайну. Якщо обрати гарнітур, який виконано в нейтральному стилі, то він зможе гармоніювати з різними стилями інтер’єру. 

Якщо у вас маленька квартира, то обирайте такі модульні блоки, які зроблені в одному відтінку і дизайну. Завдяки цьому інтер’єр буде гармонійним і цілісним. Кожну частину модуля можна буде поєднати з іншої. І тоді створюватиметься єдиний простір, в якому немає візуального перевантаження.

Спальня: як вибрати модульні меблі для спальні

Коли мова йде про спальню, то головним її елементом є ліжко. Часто його доповнюють відсіки, в яких зберігається постільна білизна. Щоб заощадити простір, можна вибрати моделі, які мають підйомний механізм, а не стандартні висувні шухляди. 

Якщо спальня зовсім маленька, то підходить ліжко-шафа. Його конструкцію повністю кріплять до стіни і вона буде працювати як трансформер. Коли меблі складені, то вони виглядають як вертикальна шафа - розпашна або купе. Потім, коли приходить час для відпочинку, то матрац опускають на підлогу і створюється повноцінне місце для сну. До конструкції інколи додають полицю, де зберігають сувеніри або книги. 

Ще однією важливою частиною інтер’єру є шафа для одягу. Вона містить всередині штангу, на якій розвішують речі на плічках, а також відділення, що мають полиці. 

Дослідження показують, що краще для маленької кімнати вибрати шафу купе, в якій не потрібне додаткове місце, щоб відкривати двері. Ідеально, якщо двері мають ще й дзеркало. Завдяки цьому можна візуально зробити обмежений простір більшим. Гарнітура має містити комоди і тумбочки, в який зберігаються побутові предмети, аксесуари, а також одяг. Кількість таких комодів підбирають в залежності від того, які розміри має кімната. Гарно виглядає, коли вони встановлені по дві сторони ліжка. 

Для дуже маленького приміщення тумбочки встановлюють у кути. Також можна підібрати гарнітуру, в якій вдається перетворити комод на письмовий стіл. Це чудовий варіант, коли власник хоче працювати чи сидіти за ноутбуком за столом. 

Якщопараметри приміщення дозволяють, то купують ліжкоLoft, доповнюючи його необхідною кількістю тумб і шаф.

Модульні меблі

Особливі поради для вітальні, як вибрати модульні меблі?

У вітальні гарно виглядають секційні дивани, які зроблені з різних блоків, наприклад, пуфів та куточків. Інколи диван використовують для відпочинку. Тоді елементи на ніч розміщують інакше і мають дуже просторе спальне місце. А вдень, що заощаджувати простір, можна розставити блоки по кутах. Це чудове рішення, коли вітальня маленька. 

До модульних гарнітур також відноситься велика кількість полиць, стелажів та інших видів меблів. Дехто комбінує і ставить їх у різній послідовності, а хто - окремо. Так можна заповнити ті сантиметри маленької кімнати, які залишилися. 

Ще цікавим варіантом є навісні види систем зберігання. Вони підходять для невеликої квартири. Наприклад, з таким кріпленням може бути книжкова полиця, шафи для сувенірів або полиця для телевізора чи техніки. Їх можна закріпити до стіни, що буде звільняти підлогу. А на підлогу можна поставити деякі з елементів модульного дивана. Завдяки настінним блокам з’являється більше простору для зберігання речей. Також такий підхід здатний полегшити візуально інтер’єр. 

Дехто використовує відкриті стелажі, якщо має квартиру студію. Адже за допомогою таких стелажів можна зонувати простір. Вони відокремлюють вітальню, наприклад, від кухні. І в них є можливість зберігати предмети побуту. 

У вітальні важливо, щоб були журнальні столики. Вони також є серед модульних меблів. Столики інколи містять приховані шухляди, в яких зберігають папери чи документи. Завдяки трансформуванню, з них можна зробити повноцінне робоче місце. Або ж використовувати у вигляді обіднього столу.

Кухня: як вибрати модульні меблі які будуть практичними

Як вибрати модульні меблі серед меблів для кухні є настінні варіанти, а також підлогові. Навісні використовуються для зберігання посуду, приладдя для кухні та спецій. У підлогових є висувні ящики та полиці. Це ідеальне місце для сковорідок, каструль та інших великих речей. 

На підлоговій шафі знаходиться стільниця, на якій готують їжу. Її інколи доповнюють підйомними панелями, що дозволяє збільшити робочий простір. 

Але перед тим як купити меблі для невеликої кухні, необхідно подумати в якому місці буде стояти духовка, холодильник. Тоді відштовхуючись від цього, підбирають модульні конструкції. У модульних блоків часто є бічні стінки та стулки, завдяки яким можна приховати побутову техніку. Так кухня буде виглядати стильно та акуратно. 

Якщо кухня має малі габарити, то ідеально вибрати стіл-трансформер. Він може мати додатковий блок, який вставляється всередину. Або це може бути стіл-книжка, що має бічні панелі. Їх піднімають, щоб розширити обідню поверхню. 

Громіздкі стільці краще замінити компактними табуретами і пуфами. Їх легко прибирають під стіл, або розставляють по кутам. Деякі моделі складають один на один.

Дитяча кімната та модульні меблі

Коли мова йде про ліжко для дитячої, то можна вибрати односпальну модель або ж ліжко-горище чи двоярусне ліжко. 

У ліжок-горищ є більше місця для зберігання речей, наприклад, висувні шухляди чи шафки, які знаходяться в сходах. Інколи під таким ліжком розміщують ігрову зону або письмовий стіл чи книжкові полиці. Поряд можна поставити шафу для одягу. 

Якщо дітей двоє, то краще вибрати двоярусне ліжко. Нижній ярус зазвичай містить додаткові шухляди для того, щоб зберігати різні речі й одяг. Так можна найбільш ефективно користуватися простором. І тоді у кімнаті буде порядок. Також це дозволяє звільнити підлоги і розшити робочу зону.

Колір має значення

Як вибрати модульні меблі правильно? Якщо простір невеликий, то потрібно враховувати те, наскільки він освітлюється. Під час купівлі меблів різного кольору, ще враховують колір самого інтер’єру. Коли кімната у квартирі темна і не має достатньо сонячного світла, то обирають світлі меблі. Наприклад, для візуального розширення простору віддають перевагу білому, бежевому, світло-сірому та пастельним тонам. Такі відтінки здатні відбивати світло і робити приміщення яскравим і затишним. Щоб досягти максимального ефекту комфорту, ще можна користуватися додатковим освітленням. Наприклад, в меблях можуть бути вбудовані світлодіоди. 

Якщо ж кімната й так має достатньо штучного чи денного світла, то можна користуватися додатково глибокими кольорами. Наприклад, синім, зеленим або сірим. Вони здатні додати елегантності кімнаті. Такі кольори не будуть зменшувати простір. І важливо пам’ятати, що колір меблів повинен гармоніювати з кольором інтер’єру та іншими частинами меблів. 

Для маленької квартири краще не вибирати яскраві кольори. Адже вони будуть перевантажувати простір і створюють відчуття безладу. З ними вам не буде комфортно. Щоб атмосфера була затишної, необхідний баланс кольорів і гармонія. 

Як бачимо, модульні меблі є практичним рішенням. Адже в них поєднується гнучкість використання, стиль і функціональність. Щоб їх вибрати правильно, враховуйте розмір приміщення, функціональні потреби, стиль інтер’єру та можливість змінювати конфігурацію в майбутньому. У вітальні доречно вибрати зручні модулі для зберігання та зони відпочинку, у спальню — ергономічні ліжка з шафами, а на кухню — компактні й функціональні рішення для роботи та зберігання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *