Як правильно вибрати меблі для дому: ТОП-10 помилок

Бажаєте, щоб в квартирі було гарно і водночас комфортно? Тоді важливо обирати функціональні та довговічні меблі. Завдяки цьому не буде розчарування від покупки. Давайте детально розглянемо помилки, які часто допускають користувачі та дізнаємося, які їх уникнути.

1. Зовнішній вигляд - не головне

Дехто думає, якщо меблі гарні це означає, що вони будуть і зручними. Але це не завжди так, адже для кожного комфорт - питання особисте. 

Як правильно вибрати меблі для дому ? Якщо є можливість протестуйте меблі. Наприклад, на них можна сісти, лягти, зробити декілька рухів. А якщо ви купуєте онлайн, то звертайте увагу на габарити. Якщо мова йде про диван, то необхідно обрати правильну висоту сидіння, глибину посадки і підтримку попереку.

Як правильно вибрати меблі для дому

Яка висота сидіння буде ідеальною? Така, яка буде дозволяти стопам стати рівно на підлогу. Коліна при цьому повинні утворювати кут приблизно 90 градусів. А правильна глибина сидіння не змушує сутулитися і тягнутися до спинки. Це необхідно враховувати, адже неправильне положення призводить до болю у попереку і дискомфорту. 

Щоб переконатися, що покупка онлайн буде надійною, краще відшукати відгуки продавців про конкретно обрану модель меблів. Також ви можете поставити питання продавцю. Завдяки детальним коментарям і реальним фотографіям, можна зібрати більше корисної інформації та не помилитися. Всі параметри зазвичай є в описі товару. З нього можна дізнатися про наповнювач меблів, чи є ортопедичний ефект і т.д. Навіть є можливість переглянути відеоогляди з конкретною моделлю

2. Вибір неправильних розмірів

Можна помітити, що меблі, які ми бачимо в магазині, здаються там меншими, ніж у реальній кімнаті. Тому це призводить до покупки дуже громіздких або ж маленьких меблів. Є декілька лайфхаків, як уникнути цієї помилки:
  • попередню зробіть виміри простору, де плануєте поставити меблі. Враховуйте розміри не тільки стіни чи ніші. Також необхідно пам’ятати про відстань до проходу, відкривання дверей шаф, вікон, балкону;
  • коли мова йде про розкладний диван, то важливою є довжина його в розкладеному вигляді. І додатково до цієї довжини потрібно залишити 50-70 см. Тоді між меблями буде комфортно ходити;
  • пам’ятайте про висоти, особливо, коли мова йде про низьке підвіконня або ж в кімнаті є навісні елементи. Якщо це не враховувати, то меблі можуть перекривати підвіконня, а це не виглядало б гарно. А ще прикро, коли, наприклад, шафа зовсім не може поміститися під стелю чи не вписується під кондиціонер;
  • як правильно вибрати меблі для дому якщо купуєте стільці чи барну стійку для кухні, то вони повинні відповідати рівню стільниці або іншої робочої поверхні.

Цікава ідея: користуватися паперовими макетами або клейкою стрічкою на підлозі. Так вдасться візуалізувати габарити меблів і не допустити помилок. Ви будете бачити, скільки простору займатимуть меблі і дізнаєтесь, чи не буде затісно в кімнаті. В результаті, вдасться уникнути ситуації, коли неможливо занести нові меблі у двері або ж коли вони будуть виглядати занадто великими у вашій кімнаті

3. Матеріал оббивки та часті помилки

Матеріал оббивки це не лише питання гарного вигляду, а ще й практичності. Для різних сімей підходять різні варіанти оббивки, адже у кожного свої потреби. 

Коли в родині є діти чи тварини, то необхідно обирати щільні зносостійкі тканини, які мають просочення. Таким матеріалам легше витримувати навантаження. Ними можна активно користуватися кожен день і вони є простими у догляді. Так, є оббивка яка відштовхує воду та має антибактеріальні властивості. Завдяки цьому легко можна витерти пляму від їжі та напоїв. А якщо на меблях відпочивають тварини, то добре якщо тканина не буде збирати шерсть або ж буде легко очищатися від неї.

Зразки матеріалу для дивану

Дехто дуже цінує в меблях гарний стиль. Але потрібно пам’ятати, що такі гарні матеріали, як наприклад, велюр, є досить делікатними. Звісно, вони будуть створювати ефект розкоші і елегантності. Та велюр є чутливим до подряпин, забруднень і затяжок. Якщо ви хочете користуватися такою оббивкою, то обирайте її для тих місць в кімнаті, якими не так часто користуєтесь. Наприклад, це може бути гостьова кімната. Ще перед покупкою потрібно дізнатися, чи є в тканині захисна обробка і як правильно за нею доглядати.  

Ви бажаєте купити меблі за якими легко доглядати, як правильно вибрати меблі для дому? Можна віддати перевагу знімним чохлам або тканинам, які мають антивандальні властивості. Такі чохли можна легко прати в машинці. Тому цей варіант буде ідеальним для тих сімей, в яких часто брудняться меблі. Деякі тканини відрізняються щільною структурою, вона буде стійкою до вицвітання та подряпин. Краще віддати переваги цьому варіанту, коли в домі є домашні улюбленці.

4. Каркас та наповнювач: не ігноруйте це питання

Часто коли мова йде про те, що знаходиться всередині меблів, то це ігнорується. Адже дехто вважає, що головним є зовнішній вигляд. Але надійність і комфорт повністю залежать від каркасу і наповнювача меблів. 

Ідеальними варіантами є дерев’яні та металеві каркаси. Не повністю надійними є каркаси с ДСП. Дерево - довговічне і стійке до зношування. А щоб додати йому міцності, часто користуються металевими вставками. Завдяки цьому конструкція стає жорсткою. Потрібно переконатися, що у каркаса є міцне з’єднання, немає тріщин чи дефектів. 

А як обрати правильний наповнювач? Цей вибір буде залежати від того, скільки ви відпочиваєте на мебліх. Серед поширених варіантів для диванів є поролон. Але такий наповнювач часто просідає і з часом втрачає свою форму. Щоб матеріал прослужив вам довго і ним було комфортно користуватися, краще обрати пінополіуретан або пружинні блоки. Пінополіуретан відрізняється стійкістю до деформації. З ним меблі отримують важливу жорсткість і підтримку. А ось пружинні блоки - еластичні і дарують зручність використання. Ті меблі, яким ви користуєтеся частіше, краще купувати з якісним наповнювачем. Тоді не буде труднощів з комфортом і підтримкою.  

Ще важливим моментом є щільність і товщина матеріалу. Чим щільніший наповнювач, тим довше ним можна буде користуватися і тим кращу форму він буде мати. Коли мова йде про диван чи крісло, якими ви часто користуєтеся, то обирайте наповнювач, який може витримувати досить великі навантаження.

5. Механізм трансформації - яким він має бути?

Жінка лежить на дивані у вітальні

Деякі дивани трансформуються в ліжко. У цьому випадку необхідно обрати такий механізм, який відрізняється надійністю і зручністю. Якщо купуєте меблі особисто, то спробуйте їх протестувати - самі скласти і розкласти їх в магазині. 

Серед надійних варіантів трансформації є єврокнижка, дельфін, акордеон. При трансформації не потрібні великі зусилля, а направляючі мають бути міцними.

6. Стиль інтер’єру - як правильно вибрати меблі для дому

Помилкою буде, коли стиль меблів не відповідає загальному інтер’єру кімнати. Навіть якщо купити дорогу модель меблів, вона не буде виглядати гарно у невідповідному дизайні кімнати. 

Тому важливим моментом є визначення свого основного стилю інтер’єру. Це може бути модерн, класика, сканді, лофт тощо. Ідеально, якщо є можливість зробити 3D-візуалізацію або просто колаж зі своєї кімнати й фото меблів. Добре, якщо меблі доповнюють кольорову палітру кімнати чи гармонійно контрастують з фоном.

7. Уважність до ергономіки

Це чудово, коли меблі красиві. Але якщо вони не будуть зручними, то таке вкладення в бюджет не буде раціональним. Саме від ергономіки залежить ваше здоров’я і комфорт використання кімнати. 

Тому краще знайти такі моделі меблів, які мають анатомічну спинку, підголівники і підлокітники. Оптимальна висота сидіння — близько 45 см, глибина — 50–60 см. Якщо є можливість, протестуйте меблі на зручність сидіння в самому магазині.

Заощадження та Гарантія

8. Заощаджувати добре, але не завжди

Якщо купити занадто дешеві меблі, то майже завжди вони будуть низької якості. Як уникнути цієї помилки та заощадити? Дешеві меблі, такі “щоб було” - це рішення, яке не витримає перевірку часом. Кращим варіантом буде трішки почекати або розглянути програми розстрочки, ніж постійно ремонтувати чи змінювати меблі. 

Часто у якісних меблів є сертифікати якості. З опису товарів на сайті можна дізнатися про їх характеристики і тоді прийняти рішення.

9. Немає гарантії - тривожний дзвіночок

Якщо купувати меблі у сумнівного виробника, який не надає гарантію, то це ризик. Тому краще уточнити, яка є гарантія, на що вона розповсюджується і який її термін дії.  Дізнайтеся про наявність сертифікатів відповідності, особливо на матеріали оббивки. Краще віддати перевагу офіційними салонам, які несуть відповідальність за власний продукт.

10. Висновок: головне - не поспішайте

Часто буває що власник квартири закохується у перший диван і потім вже не порівнює альтернативи. Але це є помилкою в питанні як правильно вибрати меблі для дому. Адже інколи перше рішення - не найкраще. Щоб уникнути цієї помилки:

  • зробіть список вимог до меблів: розміри, колір, призначення, бюджет;
  • дізнайтеся щонайменше про 3–5 варіантів, протестуйте кожен;
  • порадьтеся з тими, хто добре розуміється на меблях. 

Тож, коли обираєте меблі, не варто поспішати. Якщо використовувати продуманий підхід, то жити в квартирі буде комфортно довгі роки. Приймайте до уваги не лише зовнішній вигляд, а й функціональність, якість матеріалів, механізми та ергономіку. Тоді всім мешканцям вашої квартири буде приємно в ній знаходитися.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *