Меблі

Методи обробки країв ЛДСП, види крайки та способів її приклеювання.

Як не крути, а коли ми купуємо меблі додому або в офіс, ми сподіваємось, що вони будуть служити та виконувати покладену на них функцію. Довговічність виробів із ЛДСП багато в чому залежить від обробки його країв, чим якісніше будуть оброблені краї деталі, тим довше ваші меблі будуть виглядати гарно та доглянуто.

Отже, давайте пояснимо, чому обробка зрізаних країв ЛДСП така важлива. ЛДСП — це матеріал, який утворений із тирси та стружки скріплений за допомогою клею під дією високої температури та тиску. Згодом, після формування матеріалу в листи кінцевого розміру, їх покривають ламінатом, завдяки якому плита набуває свого кольору та текстури поверхні. Ламінат за своїми властивостями є значно твердіший від структури плити, тому часто при відрізанні плити він може сколюватися та утворювати раковини на краях деталей.

Саме для того, щоб захистити всі краї деталей від зовнішніх чинників і було впроваджено процес крайкування — обробка країв деталей за допомогою спеціальної стрічки — крайки.

Отже, можна виділити два види найбільш популярної крайки: меламінова або паперова та PVC або пластикова. Давайте розберемо переваги та недоліки кожної з них.

Меламінова крайка — надзвичайно поширена у виробників бюджетного сегменту ринку. З переваг можна відзначити наступні моменти:

-невелика вартість;

-на ній уже попередньо нанесений клей;

-для поклейки не вимагає використання спеціального обладнання;

-можна клеїти в домашніх умовах.

G:\Мій диск\Пости\Методи обробки країв ЛДСП\images (1).jpg

Серед мінусів, варто відзначити, що дана крайка є досить тоншою та не надто надійною. Практика показує, що вона легко наноситься, але з такою ж легкістю відстає з певним часом експлуатації. Вона не стійка до дії вологи та фізичних факторів.

PVC або пластикова крайка — з назви можна зрозуміти — виконана з пластику, що і є її основною перевагою. Пластикова крайка буває різної товщини від 0,4 мм до 2мм і це дає змогу використовувати різну товщину крайки відповідно до експлуатаційних навантажень на деталь. Наприклад, коли ми виготовляємо кришку столу, то ми розуміємо, що вплив на дану деталь зовнішніх факторів таких, як удари чи інші будуть максимальними, тому зазвичай на цих деталях використовують крайку товщиною 1 або навіть 2 мм для того, щоб добре захистити край деталі від зовнішнього впливу. Водночас, на тому ж столі для деталей, які знаходяться під столом та скріплюють дві боковини між собою можна використати крайку товщиною 0,45мм і цього буде цілком достатньо.

Отже, підсумуємо переваги:

-більша стійкість у процесі експлуатації;

-стійкість до вологи;

-краща адгезія (прилипання) до поверхні деталі;

-можливість використання різної товщини;

-більший вибір кольорів та варіацій.

G:\Мій диск\Пости\Методи обробки країв ЛДСП\images (2).jpg

Дана крайка також є з нанесеним клеєм та без нього, відповідно, вона може бути нанесена на зріз плити в домашніх умовах за допомогою праски або будівельного фена, який розігріє клей перед поклейкою. Крайка без клею наноситься завдяки спеціального обладнання, та не актуальна для використання в домашніх умовах.

G:\Мій диск\Пости\Методи обробки країв ЛДСП\Товщини кромки.jpg

Хочемо також сказати кілька слів стосовно ремонту ваших виробів у випадку відклеювання крайки. Якщо крайка меламінова, то її можна приклеїти, навіть звичайним клеєм ПВА або іншими звичайними клеями, які мають властивість клеїти папір. Що стосується пластикової крайки, то її спершу потрібно спробувати нагріти звичайним або будівельним феном для того, щоб розплавити клей, а потім знову приклеїти її до деталі, якщо це не спрацює, то потрібно спробувати використати клей «Момент», або інші клеї, які мають змогу клеїти пластик. У випадку, якщо нічого не допомагає, потрібно зняти пошкоджену крайку зі сторони деталі та нанести нову шляхом методів описаних вище.

Тут ми постаралися ознайомити вас із різноманітністю крайок та методами їх використання, врахуйте це при виборі меблів у ваш дім, та завжди купляйте лише якісну продукцію.

Залишити відповідь