Останнім часом у моду плавно ввійшло облаштування інтер’єру квартир та будинків у стилі лофт та мінімалізм. Пропоновані стилі відрізняються простотою та відсутністю «викрутасів», більшість кутів — прямі, а конструкції — максимально прості. І часто, при огляді даних виробів виникає думка: «Та там нема, за що платити такі гроші, я сам таке можу зробити за пів дня і за пів ціни». Проте, чи справді це так, ми постараємось сьогодні розібратися. Розберемо детальне виготовлення на прикладі найпростішого стелажа, який складається всього з кількох деталей однакових розмірів.
Креслення
Отже, на першому етапі вам необхідно розробити креслення та розрахувати розміри всіх деталей, які будуть потрібні для виготовлення даного виробу. Це можна зробити й на листочку в клітинку, і на спеціалізованих програмах на ноутбуці, проте вивчати програми для створення проекту такого виробу, м’яко кажучи, недоцільно.
Матеріал
На другому етапі вам потрібно знайти матеріал. Зразу хочемо вас заспокоїти, що на даний час майже в кожному місті є люди, які можуть вам порізати ЛДСП на форматно розкрійному верстаті під розміри, які ви попередньо вирахували.
Після етапу порізки вам потрібно буде обробити краї кожної деталі, тут у нас є два шляхи: 1. У меблевих магазинах продається крайка для обробки країв із заздалегідь нанесеним клеєм, тому ви можете просто приклеїти її за допомогою праски(щодо методики роботи, ми зупинятися не будемо, оскільки є сотні відео на цю тему на Youtube) 2. Зазвичай люди, які надають послуги порізки плити також можуть і поклеїти крайку на відповідні сторони, які ви вкажете, звісно, цю роботу вам потрібно буде відповідно оплатити.
Отвори
Отже, коли ми отримали порізані та оброблені деталі, починається найцікавіший етап- це свердління отворів, як у поверхня плити, так і в торці. Для цього, звісно, вам знадобиться шуруповерт(свій або позичений у сусіда) та свердло відповідного діаметру (знову ж таки про методики та способів свердління, оскільки цього матеріалу є надзвичайно багато на Youtube).
Важливо зазначити, що якщо при свердлінні отворів у поверхні ДСП проблем, як правило не виникає, то при свердлінні в торець вас буде чекати дуже багато несподіванок у вигляді зміщених отворів та «з’їжджанння» свердла вбік від поставленої мітки. Усе тому, що ЛДСП — це пресована тирса та стружка з’єднані за допомогою клею під впливом високої температури та тиску, внаслідок такого складу структура плити є дуже неоднорідною, тому свердло завжди шукає шлях найменшого спротиву і йде туди. На виробництвах застосовують спеціальні шаблони, для того, щоб фіксувати напрямок руху свердла, проте зараз для нас вони не актуальні оскілки їх вартість у середньому у два рази більша від ціни стелажа, який ви стараємось виготовити.
Кріплення
І на останньому етапі вам потрібно всього лиш купити кріплення, які ви заздалегідь передбачали для даного стелажа та скріпити всі деталі разом. Усі отвори від кріплень, які залишаються видимими після складання, потрібно заклеїти декоративними наліпками. Й ось ваш стелаж готовий і вашій радості немає меж, ви змогли зекономити «купу» грошей, яку хотіли з вас здерти. Проте чи справді це так? Давайте розберемося.
І що загалом?
Отже, за порізку та обробку країв плити ви в середньому заплатите 50–60 % від вартості стелажа в магазині, покупка конфірматів або інших кріплень теж буде вартувати певну суму, оскільки ви все купляєте за роздрібними цінами. Потрібно також врахувати паливо, яке ви витратите на забирання матеріалу та інші маршрути пов’язані з даним виготовленням. З досвіду можемо сказати вам, оскільки ми також колись починали з малого, що одну або кілька деталей ви зіпсуєте в процесі свердління та перевозки, а це знову ж таки додаткові витрати на порізку, обробку країв, паливо і все інше. Отже, у сумі ви, можливо, зекономите 100–200 грн, а можливо й ні.
Проте найважливіше в наших реаліях — час, який ви витратите на проектування виробництво та дороги замість того, щоби провести його разом зі сім’єю чи в колі друзів. Тому цінуйте свій час та нерви і витрачайте їх на справді важливі речі, а професіонали все зроблять замість вас.