Шафа є важливим елементом меблів для кожного інтер’єру. Під час її вибору звертають увагу на функціональність, естетичність та відповідність своїм потребам. Тому розглянемо декілька порад, які допоможуть купити надійну та зручну шафу. 

Конструкція: розпашна або купе

Перше, на що звертають увагу – тип конструкції. Вона може бути:

  • розпашною – традиційна шафа з дверцятами, які будуть відкриватися назовні. Цей варіант ідеальний для просторої кімнати. Зручний він тим, що дає можливість повністю бачити вміст шафи;
  • шафа-купе – сучасна і компактна, має розсувні дверцята. Це чудовий вибір для невеликого приміщення, адже він заощаджує простір. 

Розмір: які ідеальні параметри?

На розмір шафи впливають потреби її користувача, а також наявний простір в кімнаті. Ось, як розраховуються наступні параметри:

  • Висота – потрібно визначити, чи є необхідність в антресолі. Вона допоможе ефективно використати весь простір для зберігання у випадку, коли шафа доходить до самої стелі.
  • Ширина – буде зручно, якщо внутрішній простір розділено на секції по 50 см кожна. Завдяки цьому до речей буде комфортний доступ і створити оптимальний простір окремо для одягу, взуття, аксесуарів чи побутових речей. 
  • Глибина – стандартний її розмір 60 см. Цього ідеально достатньо, щоб зберігати одяг на вішалках. Якщо глибина менша – вона менш зручна, але заощаджує місце (коли приміщення невелике). 

Наповнення: функціональність на першому місці

Від наповнення залежить, наскільки зручно буде користуватися шафою. Ось, що повинно обов’язково бути:

  • Шухляди – в них зручно зберігати дрібні речі, аксесуари та білизну.
  • Місце для прасувальної дошки – допоможе економити місце в домі.
  • Полички для взуття – чудового підходять висувні варіанти, які замінять громіздкі шухляди. 
  • Штанги для одягу – призначені для сорочок і верхнього одягу. Добре, якщо є одна чи кілька штанг. 

Фурнітура: що має значення?

Від якісної фурнітури буде залежати термін служби шафи. Чим вона якісніша, тим триваліший буде цей термін. 

Перший варіант фурнітури – дотяг. Завдяки цим спеціальним механізмам забезпечується безшумне і плавне закривання дверцят або шухляд. Як працює дотяг? Коли ви будете закривати дверцята, то дотяг їх м’яко “підтягне” без різкого удару до кінцевого положення. 

Перевагами цього варіанту є:

  • збільшення терміну служби шафи, адже зменшується навантаження на петлі та дверцята;
  • використовувати меблі буде комфортніше, так як при закриванні немає гучних звуків;
  • чудовий вибір для дитячої кімнати чи спальні, в яких важливою є тиша. 

Наступний механізм, яким можна скористатися – дотик для антресолі. При натисканні на дверцята, вони відкриваються. Це відбувається завдяки пружинному механізму чи магнітам. Достатньо всього лише легко натиснути на дверцята, щоб їх відкрити. Це зручно для антресолей – верхніх шафок, до яких важко дістатися руками. Також такий варіант буде ідеальним, коли хочеться створити мінімалістичний дизайн і придбати шафи без ручок. 

Перевагами дотику для антресолі є:

  • зручність, адже можна відкрити дверцята без зайвих зусиль;
  • меблі з таким дотиком виглядають сучасно. 

І ще одним варіантом є звичайна фурнітура – стандартний механізм без зайвих функцій. Вони є найдешевшим варіантом. Але тут важливо ретельно обрати якісні деталі. У випадку покупки неякісної фурнітури, двері з часом можуть розхитуватись. Тому потрібно купувати перевірені бренди, тоді вдасться уникнути поломок. 

Якщо ви думаєте, який варіант фурнітури обрати, то ось декілька порад:

  • Для спалень чи віталень – краще підходить дотяг, він забезпечує довговічність і комфорт.
  • Для високих антресолей або шаф із сучасним дизайном – підійде механізм дотику. 
  • Для економного рішення – звичайна фурнітура, але обов’язково якісна.

Види ручок

Від виду та дизайну ручок залежить зовнішній вигляд шафи та її зручність використання. Ось, які варіанти існують:

  • Класичні – встановлені на дверцятах. Є можливість вибрати багато видів дизайну. 
  • Врізні – естетично інтегруються в конструкції меблів.
  • Без ручок – з використанням механізму дотику для відкривання. 

Лайфхаки для вибору функціональної шафи

Шафа повинна бути не лише красивою, а ще й функціональною. Тому дізнайтеся кілька практичних порад, що допоможе вибрати зручні у використанні меблі. 

  1. Механізми дотику та дотягу не можуть бути сумісними. Наприклад, якщо використовуєте систему дотику, то не варто встановлювати направляючі з дотягом чи петлі. Адже якщо використовувати механізми одночасно, то створюється конфлікт між ними: або шухляда не відкривається належним чином, або система дотику не буде працювати коректно. Тому оберіть одну систему, залежно від своїх потреб. 
  2. Обирайте оптимальну кількість секцій у шафі із розрахунку ширини – 50 см на одну секцію. Якщо вибрати більшу ширину, то під вагою речей вона може деформуватися. А менша ширина буде недостатньою для наповнення речей. 50 см – ідеальний варіант для легкого доступу до всіх речей. 
  3. Враховуйте внутрішній простір в шухлядах – він буде меншим за зовнішній на 10 см. Ці 10 см займають бокові панелі та направляючі. Тому потрібно завчасно подумати, що буде зберігатися у шухлядах і планувати відповідні розміри простору. 
  4. Висувні полиці замість шухляд допоможуть заощадити і позбавитися складних механізмів. Вони чудово підходять для громіздких або важких речей, таких як взуття чи сумки. Тоді висота між полицями не повинна бути менше, ніж 15-20 см.
  5. Не економте на фурнітурі – адже саме вона приймає на себе навантаження і від неї залежить ваш комфорт та термін експлуатації шафи. Фурнітура перевірених виробників зменшує ризик поломок. 

Завдяки порадам з цієї статті, ви зможете не тільки вибрати шафи відповідно до своїх потреб, а й уникнути типових помилок.

Детальніше можете поглянути у відео на нашому ютуб:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *