Комфорт та затишок - те, чого ми прагнемо, коли повертаємося додому. І першочергове завдання дізнатись як вибрати м’які меблі. Адже це невід’ємна частина інтер’єру нашої квартири. Адже це невід’ємна частина інтер’єру нашої квартири. Зовнішній вигляд та особливості конструкції - ось, на що варто звертати увагу під час покупки. Хочете, щоб ваші меблі служили вам протягом багатьох років і не переставали подобатися вашій родині? Тоді варто приділити час для їх вибору. 

Розглянемо кілька корисних лайфхаків, які допоможуть зробити правильний вибір. Практичні ідеї з цієї статті будуть вам в нагоді, якщо ви плануєте купити нові меблі, але ще не знаєте, на що звернути увагу.

Де будуть розташовуватися меблі?

Звісно, можна відразу перейти до вибору кольору, але тоді можуть виникнути труднощі з тим, як розташувати меблі. Тому необхідно визначати місце, де вони будуть стояти. Для кухні варто подумати про вибір м’якого куточка або компактного дивана. А якщо у вас велика вітальня, то запрошувати гостей цікавіше, якщо є великий м’який диван, крісла, пуфи і столик. Це зможе створити гарну атмосферу для відпочинку. А ось коли квартира невелика, то ідеальним вибором стає розкладний диван.

Також перед тим, як вибрати форму меблів, важливо подумати, чи зможуть вони без проблем пройти у вхідні двері, ліфт та коридор. Адже потім складно буде щось змінити.

Розміри - якими вони мають бути?

Щоб відповісти на це питання, потрібно знати параметри своєї кімнати. Якщо приміщення невелике, то придбання великих меблів лише створить відчуття тиску. А ось у великій кімнаті занадто маленькі меблі виглядають недоречно. Тобто основна ідея в тому, щоб все було в гармонії з інтер’єром. Важливо, щоб меблі з ним поєднувалися і не перекривали проходи. 

Якщо ви вирішили купити диван і зробити його основним акцентом у кімнаті, то необхідно підібрати й відповідні розміри. Також повинен відрізнятися його дизайн, колір і оздоблення. Розміри дивана повинні відповідати розмірам кімнати та кількості гостей, яких ви бажаєте запрошувати.

Зручність - ось, що важливо

Так, комфорт під час вибору повинен бути понад усе. Якщо звертати увагу лише на зовнішній вигляд, то потім буде складно користуватися меблями. Ось кілька корисних рекомендацій, які допоможуть:

  • звертайте увагу на глибину посадки - це означає, що у спини має бути надійна підтримка, а ноги повинні зручно стояти на підлозі. Тобто тут необхідно враховувати зріст вашої родини та гостей;
  • зробіть оцінку жорсткості наповнювача - з одного боку він не має бути надто твердим, але й провалюватись під вагою теж не повинен. Інакше спілкуватися і проводити довго час, наприклад, на дивані, буде незручно та втомлююче;
  • перевірте, щоб спинка та підлокітники підтримували правильне положення тіла - це також необхідно для максимальної зручності під час відпочинку.

Вибираємо кращий стиль та колір

Під час вибору кольору, необхідно враховувати, який стиль мають інші предмети в кімнаті. Що потрібно враховувати, якщо немає можливості купити меблі комплектом? Тоді уникайте поєднання надто різких стилів, інакше в квартирі не буде комфортно знаходитися. Якщо обираєте теплу гаму, то всі меблі повинні бути виконані в таких кольорах. Також це підходить і для холодних кольорів. Краще їх не змішувати, адже це виглядає не гарно. 

А який стиль меблів обрати, наприклад, якщо у вас вже є великий диван у кімнаті? Тоді варто доповнити його більш легкими меблями, наприклад, невеликим столиком, кріслами, пуфами. 

Пам’ятаємо про практичність: каркас

Чому вибір каркасу такий важливий? Адже від цього залежить довговічність меблів. Якщо каркас надійний, то і меблі будуть служити роками. Який варіант обрати? Наприклад, гарний вибір - це дерев’яний каркас. Серед найміцніших дерев - дуб, бук та береза. Найдешевшим є сосна, але вона служить менше. Також можна купити вироби з каркасом із металу. Важливо, щоб такий каркас було оброблено проти іржі. 

Як перевірити, з чого зроблені меблі і чи є вони якісними? Краще звертатися до перевірених продавців, яким можна довіряти. В описах до товарів зазвичай зазначено, з чого зроблено каркас. 

Яким повинен бути матеріал оббивки?

Тут в першу чергу мова йде про практичність, як вибрати м'які меблі правильно? Пам’ятайте, що оббивка є обличчям м’яких меблів. А це означає, що за нею повинно бути легко доглядати та чистити, вона не має вбирати запахи та накопичувати пил на поверхні. А ще важливою є зносостійкість оббивки. Що це означає? Вона повинна витримувати тертя, сонячне світло та бути захищеною від домашніх тварин (якщо вони є). І звісно ж, оббивка має бути приємною на дотик, адже від цього буде залежати, наскільки будете хотіти відпочивати на меблях. 

Як вибрати м'які меблі, якщо в домі є тварини? Чи варто купувати м’які меблі? Так, їх можна купити, але не варто віддавати перевагу велюру чи флоку, адже вони швидко пошкоджуються від кігтів тварин.

Вибір наповнювача та тканини для кращого комфорту

Від якості наповнювача залежить термін служби виробу та його зручність використання. Ось декілька варіантів, серед яких можна обрати, та їх особливості:

  • пінополіуретан - має доступну вартість. Недоліком є те, що він з часом просідає, якщо не є якісним;
  • пружинні блоки - міцний матеріал, який добре тримає форму;
  • латекс - відрізняється стійкістю та гіпоалергенністю. 

Є цікавий лайфхак, як перевірити якість наповнювача. Потрібно натиснути на меблі коліном, і чи швидше вони повертають свою форму, тим кращим є наповнювач. 

Також важливо, щоб якісною була тканина меблів. Це можна побачити по рівномірному фарбуванню. На ній не повинно бути плям, потертостей та дефектів. Якщо є малюнок, то він має бути симетричним і з’єднаним по швах. Перевірте, чи рівні шви і чи немає пропусків. Якщо меблі шкіряні, то шви повинні бути подвійними і добре оброблені по краям.

Розкладні м’які меблі

Якщо мова йде про невелику кімнату або ту, яка виконує відразу декілька функцій, то ідеальним рішенням будуть саме розкладні меблі. Яким має бути механізм трансформації? Необхідно, щоб були відсутні заїдання, а сам рух механізму був плавний. Перевірте, чи оцинковані кріплення, і який метал використовується для механізму (має бути міцним). Ще важливою є якість збірки. Якщо механізм буде чіплятися за тканину, то вона швидко порветься. 

Додаткові поради:

  • задня частина меблів має бути така ж, як і передня - з якісної та надійної тканини; 
  • торці, місця склеювання, шурупи та залишки клею не повинні бути видними;
  • не обирайте занадто дешеві меблі, адже, скоріш за все, виробник заощадив на їх якості матеріалів;
  • пам’ятайте, що занадто легкі меблі часто мають дешеву основу. 

Обирайте такі розкладні меблі, які впишуться у розміри кімнати і ідеально підходять до її стилю. Від них до проходів повинно бути не менше 60 см. Лайфхак: можна намалювати план кімнати з її точними розмірами чи зробити макет меблів з картону. Це допоможе не помилитися. 

А який стиль розкладних меблів буде кращими? Все залежить від стилю самої кімнати. Якщо вона зроблена в мінімалізмі, то підходять лаконічні форми та однотонна оббивка. Для класики більше підійдуть різьблені елементи, візерунки, благородні тканини. А для скандинавського стилю - світлі відтінки, прості форми, натуральні матеріали.

Кольорову гамму обирають така, яка гармоніює зі стінами, підлогою, текстилем. Краще використовуйти палітру із 2-3 основних кольорів у кімнаті, включаючи меблі.

На що ще звернути увагу?

Під час купівлі меблів, обирайте ті, які мають зручне сидіння - не надто тверде і не занадто м’яке. Щодо спинки, то вона має підтримувати спину у природному зручному положенні. Наприклад, щоб це все перевірити, можна сісти на меблі в магазині, щоб оцінити їх зручність. 

І додаткова інформація про розкладні моделі. Щоб механізм трансформації був плавним та простим у використанні, обирайте серед таких варіантів:

  • Єврокнижка - проста, довговічна, підходить для щоденного сну.
  • Акордеон - компактний, зручний у розкладці.
  • Дельфін - часто використовується в кутових моделях.

Механізм не має бути скрипучим або тугим. Особливо це важливо, якщо в домі є літні люди. Перевірте додатково фурнітуру і ніжки. Не має бути тріщин і люфтів. Кожна частина має бути міцною. 

Якщо меблі мають сертифікати якості, це говорить про їх безпечність і відповідність стандартам. 

Як бачимо, питання як вибрати м'які  меблі - не є просто питанням стилю. Мова йде про комфорт та атмосферу в домі. Якщо виріб має якісний каркас, довговічний наповнювач, зручну посадку і надійний механізм, то ним буде зручно користуватися. Краса оббивки - це добре, але не найголовніше. Головне, щоб вона була практичною. Ідеальними меблями є ті, які гармонійно вписуються в інтер’єр, відповідають розмірам кімнати і можуть підкреслити стиль кімнати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *