доводчики
Сучасні ящики та дверцята вже не створюють такого шуму, як раніше. Їм начебто відомо, коли потрібно зупинитися. Як це можливо? У цьому допомагають доводчики – невеликі, але такі потрібні нам механізми. Завдяки ним закриття меблів відбувається плавно та безшумно. В результаті, знаходитися у кімнаті затишно та комфортно.

Функції доводчиків та секрети їх роботи
Головною функцією меблевих доводчиків є амортизація руху. Їх робота відбувається за принципом демпфування. Як це? Швидкість закриття за їх допомогою уповільнюється і знижується інерція. Це сприяє плавному та безшумному закриттю меблів.
Механізм доводчиків непомітний для ока, адже його ховають в середину петлі, направляючих чи кріплять окремо. Щоб він працював, не потрібно зовнішнє втручання і особливі додаткові зусилля.
Доводчики не є простим аксесуаром, адже від їх використання залежить термін служби меблів. Також вони дозволяють зберігати затишну атмосферу в кімнаті, адже не буде зайвого шуму.
Де використовуються?
Зустріти доводчики можна у різних елементах меблів. Якщо дверцята знизу та зверху шафи оснащені ними, то вони будуть закриватися дуже плавно і буде відсутній ризик вдарити сусідню поверхню. На кухні це особливо необхідно, адже там ми досить часто відкриваємо шафки
Часто механізм доводу можна зустріти у шафах-купе. Тут він контролює рух розсувних дверей, завдяки чому двері не будуть ударяти по бічним стінкам. Так вони захищені від деформації і закриваються максимально плавно.
Особливу користь приносять доводчики у вологих приміщеннях. Відомо, що коли на меблі впливає волога та перепади температури, то їх матеріал стає менш стійким. А якщо при цьому двері будуть різко зачинятися, то це створюватиме додаткову вібрацію і прискорить появу тріщин та пошкоджень. Але під час використання доводчиків цього вдається уникнути, адже завдяки ним двері будуть закриватися плавно, що захистить меблі від зайвого навантаження.
А коли доводчик знаходиться у комоді, тумбі чи кухонному модулі, то ящики будуть плавно заїжджати всередину і не виникатимуть гучні неприємні звуки. Так вдається запобігти зносу направляючих і користуватися меблями довгий час без необхідності ремонту.
Ось ще декілька сфер, де використовуються доводчики
в диванах та ліжках, які мають підйомні механізми – потрібні, щоб меблі плавно та безпечно закривалися;
в офісних меблях, наприклад, для тумби під документи, робочого столу чи шафи – дозволяють підтримувати порядок і зменшувати шум, який в іншому випадку заважав би роботі;
в інших меблях для збільшення їх функціональності.
Які бувають меблеві доводчики? Та які бувають мезанізми?
Так як конструкція доводчиків різна, а також відрізняється їх принцип роботи і сфера застосування, то є декілька видів цих механізмів. На відмінності впливають особливості меблів і вид приміщення. Є доводчики таких видів механізмів - пружинні, газові та гідравлічні. Від їх різновиду залежить те, наскільки ефективно вони будуть справлятися з плавністю закриття, довговічністю та естетичністю Від того, який тип доводчика вибрати буде також залежати їх зовнішній вигляд, зручність використання і термін експлуатації.
- Врізний газовий амортизатор - дозволяє плавно піднімати чи опускати фасади, кришки та інші рухому елементи. Має вигляд циліндру, в якому амортизатор з газом під тиском створює силу, яка буде підтримувати чи уповільнювати рух. Такий амортизатор повністю чи частково поміщають в корпус, тому він є непомітним для ока. Він може справлятися з інтенсивними навантаженнями, але має досить складну установку і високу вартість.
- Направляючі із вбудованим доводчиком - застосовується для висувних ящиків, щоб вони закривалися плавно і безшумно. Складається з амортизатора, який відіграє роль уповільнювача руху шухляди безпосередньо перед її закриттям. Направляючі виготовляють із сталі, яка має захисне покриття і стійка до впливу корозії. Під час монтажу таких доводчиків необхідна точна розмітка.
- Петлі із вбудованим доводчиком - функціональні та виглядають елегантно. Доводчик повністю інтегрується у корпус петлі, а це означає, що він не буде займати додаткового місця. Він не помітний для ока. Виробляється із сталі або ж зі сплаву високої міцності. Завдяки вбудованому доводчику вдається заощадити місце, зберегти гарний зовнішній вигляд шаф. Для його встановлення не потрібні особливі знання.
- Петлі з накладним доводчиком - тут комбінується стандартна меблева петля та окремий доводчик. Його встановлюють безпосередньо на корпус або на петлю. Підходить такий механізм, коли необхідно модернізувати меблі. Він гнучкий в установці, легкий у заміні і є сумісним з багатьма стандартними петлями. Коштує дешевше, ніж попередній варіант.
Як бачимо, є великий вибір доводчиків, серед яких ви зможете знайти той, який найбільше підходить для ваших потреб. Завдяки цим механізмам використовувати меблі буде більш комфортно, а також вони стають практичнішими і збільшується їх термін використання. Також використання доводчиків зможе захистити фурнітуру від зносу, запобігати ударам меблів. З ними ваша квартира буде виглядати більш сучасно.